Black death -4.část

28. července 2016 v 21:07 | -Insanity |  Black death
Posadil jsem se vedle ní a pohladil jsem jí po jejich krásných jemných světlých vlasech .Podívala se na mě.
"Kdy to skončí...Chci odtuď odejít..."Zeptala se a v jejím hlase zněl strach.Nedivil jsem se jí.
"Kdy to skončí..To bohužel nevím a odejít nemůžeme...Kvůli mě...Doktoři tu jsou potřební...A abychom mohli odejít tak bychom si u jiného doktora museli udělat prohlídku a potom by výsledky musel napsat na papíry,které bysme odjely do domu,který je u brány...Tam by nám potom dali povolení odejít.Ale potom..Kam by jsme šly?"Řekl jsem smutným hlasem.
Venku začalo zapadat slunce a poslední paprsky slunečního světla mě pohladila na tváři.Ještě chvíli jsme se s Grace bavili,ale po chvíli jsem se zvedl a odešel jsem do svého pokoje.
Posadil jsem se na starou židli a vyzul jsem si boty.Venku se začali ozývat kravské zvony a drnčení kol o hrbolatý chodník.
"Vyneste své mrtvé!"Toto se ozývalo ulicemi.Lidem byli otevírány zapečetěné dveře a vynášeli své mrtvé,kteří zahynuli na mor a nakládali je na starý dřevěný vůz,který táhlo několik lidí.
Potom lidé postavili na ulici několik menších hranic a zapálili je.Věřilo se že oheň pročistí vzduch od moru.Nijak jsem to nevnímal..Toto bylo na denním pořádku.
Vyslíkl jsem se a lehl jsem si do postele a zakryl jsem se lehkou dekou,která byla sešitá z několik dalších dek a doufal jsem že mě aspoň trochu ochrání před zimou.Chvíli jsem sledoval strop a potom mě zmohla únava a já usl.Ráno mě zbudil křik z ulice.
"Pojď sem ty blbej čokle!"Zvedl jsem se a šel jsem se podívat co se děje.Venku byl chytač psů,který držel provaz a blížil se k menšímu bílému psíkovi,který byl už zahnanej v rohu a vrčel na něj.Chytač se k němu přiblížil a šikovně mu navlíkl krk do smyčky a utáhl.
Psík se trochu dusil a kašlal.
Bylo mi psíka líto,ale nemohl jsem nic dělat.Všichni psi,kteří byli na ulici,bez dozoru museli být zabiti..Aby se nešířil mor,kdyby náhodou byli nakaženi..
Chytač utáhl víc provaz a začal psíkem cloumat po zemi.Psík se dusil a po chvíli se přestal hýbat a ležel.Chytač víc utáhl provaz a zvedl za něj psíka do vzduchu a párkrát sním zaškubal.Potom psíka hodil do jedné hranice,která stále hořela a když do ní padlo nehybné tělo malého psa tak zajiskřila a málem se rozpadla.
Nijak jsem si toho už nevšímal a šel jsem dolů.Dnes jsem měl hodně práce.Will a Grace byli doma a snídali suchý kus kousek chleba.
Pekaři byli jediní kdo za žádnou cenu nesměl opustit město...Stejně jako větčina doktorů.Vzal jsem ze stolu suchý kousek chleba a snědl jsem ho.Potom jsem šel ke starému krbu,kde bylo spálené dřevo a nad tím visel starý rezaví kotlík s převaženou křišťálovou vodou.
Nabral jsem trochu vody do dlaní a opláchl jsem si s ní obličej.
Potom jsem vzal kus hadru,který visel na malém háčku,u krbu a utřel jsem si do něho obličej.Potom jsem šel za svými sourozenci se jich zeptat na pár věcí.Na to jak si představují naší budoucnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama